Feb 232020

Ivana i Višeslav osvojili bronce!

Drugog, devetog i 16. veljače, igrana su Pojedinačna kadetska prvenstva Zagreba u kategorijama do 7, do 9 i do 11 godina. Turniri su igrani u Domu sportova u organizaciji Zagrebačkog šahovskog saveza. Tempo igre bio je 30+30 uz obavezno zapisivanje poteza. Novina ove godine su turniri do 7 godina.  Minimalan broj igračica bio je u skupini do 7, samo dvije, ali vjerujem da će se to popraviti već sljedeće godine. Od naših članova, nastupili su u kategoriji U9; Višeslav Botica, Ivan Pisačić i Toma Biondić. U kategoriji U11 nastupili su Luka Matašić i Slavko Biondić. Također u kategoriji U11Z nastupile su sestre Fiolić, Ivana i Lucija.  Pohvalne rezultate postigli su Višeslav i Ivana, osvojivši treća mjesta u svojoj konkurenciji. Njih dvoje najviše rade na šahu pa njihov uspjeh nije iznenađenje. Vrlo dobar bio je i Luka Matašić koji je medalju ispustio u posljednjem kolu, ali ipak završio vrlo visoko, na šestom mjestu. Poraz u zadnjem kolu koštao je i Slavka ulaska u prvih deset. Klinci dobro napreduju, a neki od njih su se hrabro prijavili i na turnir starijih (U13) koji započinje 1. ožujka. Čestitamo Ivani i Višeslavu, a ostalima želimo da im se već sljedeće godine priključe na postolju. 🙂

Posted by at 23:06

Sorry, the comment form is closed at this time.