Jun 032021

Nakon dugo vremena bez šaha, odigrano je natjecanje “Sportske igre mladih” na sunčanom Jarunu. Lijepo vrijeme i atmosfera su obilježili natjecanje. Okupilo se ukupno 29 igrača i igračica. Igralo se u tri skupine: dječaci do 15 godina, djevojčice do 15 godina i dječaci do 11 godina. Zbog nedostatka prijavljenih djevojčica do 11, jedina natjecateljica koja je trebala biti u toj konkurenciji je prebačena u skupinu dječaka do 11. A sada idemo redom na naše članove, nastupilo ih je 9, od toga čak tri debitanta!
Ivan je osvojio prvo mjesto u konkurenciji dječaka do 11 godina. Samouvjerenom, neustrašivom i najboljom igrom u konkurenciji je pobijedio sve partije i tako osvojio mjesto na državnoj završnici u Splitu!
Slavko je osvojio drugo mjesto u istoj konkurenciji kao i Ivan. Igrao je jako dobro, nije puno previđao, treba mu samo više prakse da bi mogao vidjeti brže sitnu taktiku. Izgubio je jedino od pobjednika turnira, imao je jedan remi i s 3,5/5 zasluženo bio drugi.
Luka je igrao u konkurenciji dječaka do 15 godina. Strpljivom igrom je osvojio treće mjesto. Izgubio je jedino od daleko najboljeg u toj konkureniciji – Damiana Vučenovića. Osim toga je imao jedan remi i sve ostale pobjede. Možda mu ovaj uspjeh bude poticaj da počne raditi na šahu više i ozbiljnije jer je opet pokazao koliki je talent.
Josip je nakon dosta vremena nedavno počeo vježbati. To se možda ne vidi na rezultatu (2/5), ali se itekako vidi na igri gdje je dobro namučio svog klupskog kolegu Luku. Treba samo tako nastaviti i uskoro dolazi i rezultat.
Tončiju je ovo bio prvi nastup koji je odradio više nego dobro. Pobijedio je jednu partiju protiv puno iskusnijeg igrača i odigrao nekolicinu dobrih partija, fali mu samo više samopouzdanja da napreduje još brže.
Kosta je također bio debitant, kao i kod Tončija, možemo biti više nego zadovoljni. Pobijedio je Tončija i imao još koju šansu u partijama protiv jakih igrača, čim smanji brzopletost i rezultat će postati bolji.
Lucija je jedina uz Ivana imala 100% učinak od naših članova! Nakon što je pobijedila klupske kolegice Ivanu i Vjeku dogodila se nezgoda za vrijeme treće partije nakon koje više nije igrala, ali zbog koje je organizator odlučio darovati joj mjesto na završnici u Splitu. Na kraju je sve dobro prošlo.
Ivana je u subotu bila daleko ispod razine na kojoj može igrati, ali opet je odigrala neke impresivne partije i pokazala kako je dobra igračica postala, imala je samo loš dan, ali svejedno je osvojila dva boda i samo ju je pobjeda u zadnjem kolu djelila od postolja.
Vjeki je ovo bio prvi nastup. Igrala je u konkurenciji puno iskusnijih igračica te nije okusila slast pobjede, ali ako nastavi vježbat, uskoro će i ona početi osvajati bodove na turnirima.
Sve u svemu, ovo je bilo jedno lijepo natjecanje nakon dugo vremena. Vrijeme nas je pomazilo te nije pala kiša i bilo je lijepo vidjeti kako je unatoč ne igranju turnira puno kadeta i kadetkinja ostalo u šahu.