Nov 202023

Djevojke iz OŠ Odra osvojile su ovogodišnje Prvenstvo OŠ Grada Zagreba i plasirale se na finale u Poreču! Uz ekipu djevojaka, nastupila je ekipa dječaka. Voditelj obje ekipe je bio profesor Krešimir Tomaško, a kapetani Vjeka i Slavko. Prvenstvo se igralo na 15 minuta po igraču za cijelu partiju. OŠ Rapska je i ove godine bila domaćin natjecanja.
Sada malo više o šahu, prvo o djevojkama. Sastav je bio Vjeka, Ivana, Lucija i Petra te je Ana bila rezerva. Prvu subotu su u dosta turobnom raspoloženju loše odigrale te izgubile jedan meč. Međutim, drugu subotu su se pojavile u puno boljem raspoloženju i s malo više vježbe preko tjedna te su sve do jedne zabljesnule u ključnome meču te tako osvojile prvo mjesto! Ovim rezultatom ostvarile su pravo na nastup na Državnom prvenstvu u Poreču koje se održava od 20.11. do 22.11. te im ovim putem želimo puno sreće i odličje istoga sjaja!
Dečki su nastupili u poprilično mladoj ekipi, jednoj od najmlađih na natjecanju, te s tri nova člana u odnosu na prošlu godinu. U sastavu su bili Bartol, Slavko, Emanuel, Vili i Domagoj. Zbog mladosti ekipe, nitko nije očekivao niti tražio od njih da skupljaju bodove, već iskustvo, ali dečki su odigrali izvrsno i završili debelo u prvoj polovici natjecanja kao 12. od 29 ekipa! Slavko je kapetanski bodrio svoje mlađe kolege te sigurno doprinio tome da igraju smirenije i bolje. Njima je isto druga subota bolje prošla, kada su se opustili i oslobodili. Sve pohvale cijeloj ekipi!

1. OŠ Odra – djevojke (TB1: 10 / TB2: 19)